08 mei 2026

Pinksterdienst 24 mei 2026

Pinksterviering
Op 24 mei is er een Pinksterviering buiten op het voorplein van de kerk. Deze jubelaktiviteit is bedoeld om ons kerkgebouw te leren kennen en ook aan de buitenwereld te tonen. Dus dachten we dat een buitenviering daar prima bij past:we laten zien en horen wie we zijn en wat we doen en nu ook wat we geloven.
Al in het begin van de reformatie werden hagenpreken georganiseerd door protestanten. Zij mochten toen nog niet in de roomse steden hun diensten houden en gingen naar plekken buiten de stad, "bij heggen"om daar een dienst te houden. Maar op de een of andere manier is de term hagenpreek later verbonden geraakt met het Pinksterfeest..
Äls de Heilige Geest de ruimte krijgt,gaan de deuren open en begint de verkondiging in de wereld.We vragen de Heilige Geest ook hier en nu onze harten mag vervullen. Gelovigen trekken de wereld in,gesterkt door de Heilige Geest, om het verhaal te vertellen".
We willen graag in iedergeval dit jaar ook hier bij ons een dienst buiten organiseren, op het voorplein van de kerk, zijde Utrechtse weg. We hopen op mooi weer, een beetje wind en een inspirerende dienst met voor elk wat wils van jong tot oud!
Daarvoor zijn enekel praktische zaken van belang:
Iiedereen neemt zelf stoelen mee om buiten op te kunnen zitten.
-Wij zorgen ervoor dat er 50 stoelen buiten staan voor wie meenemen echt niet kan.
-We hopen dat er vrijwilligers zijn die zich aanmelden om een cake/koek te bakken voor na de dienst bij de koffie.
-We hopen op vrijwilligers die zaterdag 23 mei en of zondag 24 mei stoelen kunnen ophalen bij de muziektent in Heelsum.(auto met aanhanger)
-Voor het klaarzetten van stoelen, tafels en een liturgischetafel zoeken we mensen die zondagmorgen om 9.00 uur kunnen helpen. 
Opgeven voor helpende handen kan bij ds. Joke Quik-Verweij, Willemijntje Klein of Diny Kosters. 
terug
×